Klasyczne obrazy przedstawiające świętych, czy Pana Jezusa to dobry dodatek do każdego pomieszczenia, który stale będzie przypominać nam o Bogu i jego obecności, ale technika graficzna się rozwija i pojawiły się grafiki 3D. Czy warto kupić ikonę w takiej nowej formie, czy lepiej pozostać przy klasyce? 

Obrazy religijne 3D, świetny prezent

Kupowanie ikon na śluby, chrzciny, czy rocznice to bardzo stary i piękny zwyczaj, ale niestety takie obrazy często lądują na strychu, a nie na ścianie. Jakość sztuki religijnej jest mierzona tak samo jak zwykłej i niestety kiepsko wykonanego dzieła nic nie obroni. Obrazy religijne 3D wyglądają bardzo świeżo i nowocześnie, i nawet w nowych minimalistycznych domach wyglądają bardzo estetycznie, mogą zdecydowanie cieszyć oko. Przyciągają też zdecydowanie bardziej wzrok niż tradycyjne płaskie ikony i na pewno wielu z naszych gości skomentuje takie piękne dzieło. Same barwy na obrazkach 3D są dużo bardziej żywe niż na zwykłych, warto jednak pamiętać, żeby montować je w dobrze oświetlonym miejscu, bo w ciemności tracimy praktycznie całą magię tego efektu. Najlepsze są naturalne źródła światła, ale jeśli to niemożliwe to żarówka o neutralnej barwie też będzie odpowiednia. 

Jak duży obrazek wybrać i w jakim stylu? 

W przypadku obrazów 3D trzeba przemyśleć dobrze ich wielkość, duże formaty potrafią być nieco przytłaczające i nie zawsze będą pasować do otoczenia. Wybór koloru obrazu też jest sporym wyzwaniem, uczucia, które autor grafiki próbował przekazać dziełem są jeszcze bardziej widoczne. Modlitwa Jezusa w Ogrójcu będzie jeszcze bardziej smutna niż zwykle, a obraz przedstawiający Zmartwychwstanie będzie jeszcze bardziej wyniosły i chwalebny. Wszystko zależy od naszego gustu i pamiętajmy, że tak czy siak obrazy służą temu, aby łatwiej było się nam skupić na modlitwie.