Uncategorized

Dlaczego warto zabierać ze sobą klęcznik karmelitański na pielgrzymkę?

Zdecydowana większość katolików zna zjawisko pielgrzymowania, jeżeli nie z własnego doświadczenia, to z pewnością przynajmniej bliskich albo widząc w telewizji ludzi, którzy podróżują czy to na Jasną Górę, czy Gietrzwałdu albo jeszcze innego miejsca o dużym znaczeniu dla polskich katolików. Trzeba sobie powiedzieć, że o ile pielgrzymowanie daje wiele łask i sprawia, że można wyprosić u Pana Boga za wstawiennictwem Maryi sporo dobroci, to jednak jest to bardzo męczące. Jedną z rzeczy, która ułatwi przemieszczanie się po trasach, a zwłaszcza klękanie, jest klęcznik karmelitański. Jakie są jego zalety? Zapraszamy do naszego artykułu.

Komfort przy klękaniu

Klękanie szczególnie dla starszych osób jest rzeczą mniej komfortową i wiąże się z długim bólem kolan, albo już stan zdrowia w ogóle nie pozwala na nie. Klęcznik karmelitański to szansa na choćby drobne podparcie się pupą na nim i będzie świetnym uzupełnieniem poduszki i krzesełka, które również warto zabrać ze sobą na pielgrzymkę. Klękanie jest bardzo trudną czynnością, szczególnie gdy wykonuje się ją długo i na pewno klęcznik karmelitański będzie ukojeniem w bólu, ale zarazem da spokój psychiczny.

Niewielkie rozmiary

Przedmiot jakim jest klęcznik karmelitański jest idealną rzeczą na pielgrzymkę ponieważ nie zajmuje wiele miejsca w torbie i można go zabrać na pielgrzymkę, a nawet na dłuższe czuwanie w kościele. Dzięki właśnie takim rozmiarom świetnie sprawi się w takich bojach, a przede wszystkim nie będzie obciążać zbytnio pleców. Składa się go w bardzo prosty sposób, a zarazem jest bardzo stabilny.

Uncategorized

Proporczyki maryjne dekoracją na różne wydarzenia kościelne

Proporczyki umieszczone na girlandzie to ciesząca się dużą popularnością dekoracja, która może uświetnić wiele wydarzeń kościelnych.

Proporczyki maryjne – dekoracja na różne wydarzenia z życia Kościoła
Kolorowe proporczyki maryjne są wspaniałą dekoracją na wiele wydarzeń. Girlandy z proporczykami maryjnymi można kupić już jako gotowe w sklepach z dewocjonaliami – wystarczy je tylko powiesić. Kiedy są one stosowane najczęściej?

Peregrynacje


Peregrynacja cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdej parafii. Właśnie wtedy jest ona również dekorowana na taką niecodzienną wizytę.

Kolorowe proporczyki maryjne pozwalają na przyozdobienie przydrożnych kapliczek i krzyży, ogrodzeń, a także budynku kościoła, podkreślając uroczystość peregrynacji – nawiedzenia Świętego Obrazu.

Boże Ciało


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która potocznie określana jest jako Boże Ciało, to kolejne wydarzenie, podczas którego wykorzystywane są proporczyki maryjne. Mogą one posłużyć również do udekorowania ołtarzy, przy których zatrzymuje się procesja.

Odpusty


Girlandy z proporczykami maryjnymi mogą także pojawić się podczas odpustów. Wykorzystywane są wtedy najczęściej do dekoracji budynku Kościoła.

Komunie Święte, Bierzmowania


Również proporczyki maryjne mogą posłużyć jako efektowna dekoracja w trakcie ważnych wydarzeń dla wspólnoty Kościoła – Pierwszej Komunii Świętej czy też Bierzmowania.

Uncategorized

Różaniec drewniany – Modlitwa różańcowa

Modlitwa różańcowa jest znana od wielu wieków i od wielu wieków daje ludziom siłę w walce z problemami codziennego życia. Maryja pomaga i daje siły.

Siła modlitwy

Modlitwa na różańcu jest bardzo popularna szczególnie wśród społeczeństw wiejskich, które przywiązują dużą wagę do tradycyjnej religijności. To tam ludzie gromadzą się na modlitwie różcańcowej przy kapliczkach. Takie miejsca na wsi mają niemalże status miejsc świętych, a na pewno otaczane są przez ludzi dużą czcią. Ludzie modląc się do Maryji Matki czują się bezpiecznie i pewnie w jej rękach. Wiedzą, że na jej pomoc zawsze mogą liczyć, bo jest Matką Zbawiciela i nikomu nie odmówi pomocy, jeśli ktoś o tę pomoc szczerze prosi.

Różaniec drewniany jako pomoc w modlitwie

Różaniec https://www.meritohurt.pl/rozance-drewniane.html bywa odmawiany w domach, ale jest też odmawiany w kościołach, zarówno jako oddzielne nabożeństwo w październiku czy maju, jak i na przykład spontanicznie przed mszą świętą. Ludzie potrzebują pomocy w modlitwie, potrzebują dewocjonaliów, w tym różańca jako przedmiotu, dzięki któremu liczą dziesiątki co pomaga im w skupieniu i zachowaniu rytmu modlitwy. Każdy człowiek nieraz w swoim życiu doświadczył poczucia, że samodzielnie nie ma siły walczyć z kłopotami. W tym czasie pomocna jest właśnie szczera modlitwa na kolanach. Przy pomocy różańca drewnianego na pewno każdemu łatwiej będzie się modlić. Towarzyszyć różańcowi może portret Maryji, wtedy można będzie wpatrywać się w święty obraz.