Świece 0 comments on Do czego służy nam świeca do chrztu?

Do czego służy nam świeca do chrztu?

świeca do chrztuJednym z najważniejszych wydarzeń w życiu chrześcijanina jest chrzest święty (chociaż większość osób tego nie pamięta). Podczas niego jesteśmy egzorcyzmowani spod wpływu złego ducha oraz zostajemy dołączeni do wspólnoty chrześcijańskiej.

Chrzest święty składa się z kilku etapów, podczas których korzysta się z wielu przedmiotów. Każdy z nich ma jakieś symboliczne znaczenie.

Symbolika świecy do chrztu

Świeca do chrztu ze sklepu Meritohurt jest elementem, bez którego nie może odbyć się żaden chrzest. Ojciec chrzestny kupuje świecę, którą podczas uroczystości odpala od Pachału. Główną rolę odgrywa tutaj ogień. Jest on symbolem życia, pamięci i odrodzenia. Sama świeca zaś pokazuje wiarę chrześcijańską oraz chęć podążania przez życie zgodnie z wiarą Chrystusa.

Continue Reading „Do czego służy nam świeca do chrztu?”

Świece 0 comments on Do czego służy gromnica w kościele katolickim?

Do czego służy gromnica w kościele katolickim?

Gromnica, czyli duża woskowa świeca, to jeden z najważniejszych przedmiotów w obrzędowości chrześcijańskiej. Po poświęceniu gromnica wykorzystywana jest podczas wielu wydarzeń w życiu społecznym i duchowym kościoła katolickiego. Przeczytaj, jaką rolę pełni w obrzędowości kościoła i kiedy jest wykorzystywana. Continue Reading „Do czego służy gromnica w kościele katolickim?”